1991 yılında Trabzon’da doğdum. Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Seramik Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca, aktif olarak da devam ettiğim, resim, heykel ve seramik alanında bir çok çalışmada bulunmakla birlikte, beni daha çok heyecanlandıran dövme sanatına ilgi duymaya başladım. 2014 yılında ilk dövme makinamı aldıktan sonra durmadan dövme yapıyor, kafamda kurduğum hikayeleri insan bedenine dökerek rahatlıyordum. Bir süre sonra, her tarz dövmeyi zevkle yapmanın yanı sıra, kendime yakın hissettiğim realizm, sürrealizm ve neo traditional tarzı dövmeleri yapmaktan keyif aldığımı fark ettim ve kendimi bu alanda geliştirmeye karar verdim.

En güzel anıların, duyguların, en değerli sözcüklerin, resimlerin tek bir kataloğa sığamayacağını, ‘’Kitsch’’olmuş modellerin her zaman mutluluk vermediğini anladığımda, onlara renk katarak vücutta hayat bulmasını istedim ve özel tasarım çizimlere yer vermeye başladım.

2015 yılında Ankara’da kendi stüdyomu açmaya karar verdiğimde 23 yaşındaydım ve hala kendi stüdyomu işletmenin mutluluğu ile çizimlerimi ve dövmelerimi yapmaya devam ediyorum.

DÖVME SONRASI BAKIM

Öncelikle söylemeliyim ki, her dövme sanatçısının uygulamanızı istediği dövme sonrası bakımında farklı metodlar olabilir.

Benim uygun gördüğüm bakım ise şu şekildedir ;

İlk olarak dövmeniz bittikten bir süre sonra dövmenize medikal bir bant yapıştırıyorum. Bu bant dövmenin tarzına göre belirteceğim gün kadar (4 ya da 5 gün ) dövme uygulanan bölgede kalacaktır. Bant, bölgeyi bakteriler vb. dış etkenlerden koruduğu için bu süreçte duşa girebilirsiniz. Belirtilen gün sayısı bittikten sonra bandınızı çıkartıp, size tavsiye edeceğim dövme sonrası bakım kremi ile belirteceğim miktarda, minimum bir ay boyunca, günde üç kez sürmelisiniz. Cildinizin daha sık kuruduğunu hissederseniz, bu sayıyı dört ya da beş sefere çıkarabilirsiniz. Bu krem, dövmenizin sağlıklı iyileşme sürecine oldukça etkin bir katkı sağlayacağı gibi, aynı zamanda düzenli kullanımında uzun süre renk pigmentlerini besler ve canlı görüntüsünü korumasına yardımcı olur.

Vazelin, bepanthen gibi kremleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çoğu vazelin, içerisinde bulunan petroleum maddesi yüzünden, dövme yapıldıktan sonra bölgede oluşan yaraların arasına girerek, mikrop kapmasını ve iltihaplanmasını kolaylaştıracaktır. Bepanthen ise, yara olan bölgeyi çok çabuk onarmaya çalışacağı için renk pigmentlerinin solmasına, hatta iyileşen dövmede yer yer atmalar oluşmasına sebep olabilir.

Dövmeniz yapıldıktan sonra en az 1 ay güneşten uzak tutmalısınız. Yine en az 1 ay boyunca, deniz, havuz, sauna vb. insanların çok sık kullandığı ve kalabalık alanlardan uzak durun. Dövme yapılan bölge iyileşme sürecinde çok yoğun kaşınacaktır, asla kaşımayın.

“Best and most talented tattoo professional ever.”

MALCOLM GLADWELL

I just got a 3/4 sleeve from Melek. She is a freehand Polynesian master, the best in the states. She and his family provide a wonderful tattoo experience. I can't relay how pleased I am. Mahalo.

"5 yıldız"

CHARLES F. LUMMIS

O yetenekli dövme sanatçısı. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız. Melek'i şüphesiz tavsiye ederim !!!!!

"Amsterdam'da döndüğümde tekrar ziyaret ettiğim ilk yer olacak."

M.F. MOONZAJER

O harika bir kadın ve çalışmalarına bayılıyorum. Çok iyi çizemediğim için berbat bir çizimle geliyorum ve sanata çeviriyor. Sevdiğim, kafamda gördüğüm şeyi söyleyebilmem, vizyonum ve onu istediğim gibi çeviriyor olması. Acele edilmemeli. Yani acele etmeyecek.